Středa, 12 ledna, 2022

Jak předejít kvasinkové infekci a ke komu si jít pro radu?

Přecházet kvasinkové infekci lze vícero možnostmi. Často záleží například na tom, zdali se jedná o infekci nahodilou či opakovanou. A zároveň záleží na konkrétní osobě. Pro každého zkrátka funguje něco jiného, ale pokud máte s kvasinkovou infekcí pravidelnou obtíž, pomůže vám možná některý z následujících tipů.

Dlouhodobá úprava jídelníčku

Důvodem kvasinkové infekce u žen je kvasinka Candida albicans. V ženském organismu se sice vyskytuje přirozeně, ale jen v určitém množství. Při jejím nekontrolovaném přemnožení ale dochází ke kvasinkovým infekcím.

Zdrojem energie pro množení infekce je cukr. Pokud tedy máte s infekcemi častý problém, tak možná máte ve stravě příliš vysoké procento cukru. Ten se mnohdy v největším množství skrývá tam, kde se na něj zapomíná. Čokoláda totiž není zdaleka taková škodná, jako kupříkladu slazené nápoje nebo velké množství bílého pečiva.

Kvalitní intimní hygiena

Mnohdy za vnikem kvasinkové infekce stojí špatná intimní hygiena. To nemusí nutně znamenat, že ji všeobecně zanedbáváte, ale může jít například o užívání nevhodných přípravků. K intimní hygieně by totiž měly ženy používat intimní gely namísto klasických sprchových gelů, šampónů a mnoha dalších doplňků.

Nebojte se zeptat na radu odborníků

Pokud je u vás kvasinková infekce pravidelná potíž a nevíte, co s ní dělat, je nejlepší se poradit s vaším gynekologem. Případně s jinými odborníky ze stejného oboru. Pravidelné problémy, nebo větší komplikace při průběhu mohou být zapříčiněny například genetickými předpoklady.

Některé ženy tak pravidelně berou vitamíny a doplňky, které pomáhají k obnovování správné hladiny kvasinek. U jiných je pak nejlepším možným řešením investice do kvalitních medikamentů s trvalým účinkem určených na prevenci a léčbu kvasinkových infekcí.

Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -