Středa, 12 ledna, 2022

Sedací souprava – jaký typ si vybrat?

Sedací souprava bývá hlavním prvkem obývacího pokoje. Nejedná se pouze o designový doplněk, proto bychom při jejím výběru měli dbát i na funkčnost a pohodlnost. Zařizujete-li nový obývací pokoj, jistě je jeho nejdůležitější součástí právě sedačka.

Přizpůsobte výběr svým potřebám

Kolik lidí bude nejčastěji sedačku využívat? Nemá smysl kupovat si přehnaně velikou sedačku, pokud v bytě bydlíte dva. Naopak velká rodina více ocení rozměrnější soupravy. Pokud u vás často přespávají přátelé, zaměřte se na rozkládací pohovky. Bojujete-li v bytě s místem, radost vám udělá sedací souprava s úložným prostorem. Pro domácnosti, které mají domácí mazlíčky či malé děti, se hodí sedačky s výměnným potahem.

Velikost musí odpovídat pokoji

Při výběru berte v potaz velikost místnosti, kam chcete nábytek umístit. Měl by vám zůstat dostatek prostoru na procházení a pohyb po pokoji. Z tohoto důvodu je výhodnější pořídit do malých prostor menší sedací soupravu a doplnit ji například taburetem nebo křeslem.

Dbejte na komfort

Celkové pohodlí ovlivní především tvrdost sedačky. Příliš měkké sedačky nevyhovují správnému držení zad a nevytváří pro ně vhodnou oporu. Pro dobrou oporu zad a optimální hloubku sedu zvolte středně tvrdé sedačky. Tvrdá sedačka je vhodnější pro přespávání návštěv, jelikož tvoří dostatečnou oporu ve spánku. Měkkost sedačky lze lehce upravit pomocí zakoupení polštářků nebo přehozů.

Vyberte si design

Celkový vzhled sedačky je otázkou vašich osobních preferencí a vkusu, měl by ovšem ladit s interiérem pokoje. V momentě, kdy si nejste jisti barvou, volte tlumené neutrální tóny, které se hodí ke všemu. Někdo dá přednost modernímu sofa, další zvolí nadčasovou klasiku, která nevyjde ani za pár let z módy, a jiní nedají dopustit na retro sedačky. Za každých okolností upřednostňujte pohodlí před designem. Sedací souprava má sloužit především k odpočinku.

Zvolte vhodný materiál

Výběr materiálu se promítne na životnosti, pohodlnosti i ceně sedačky. Jedná se o jeden z nejdůležitějších parametrů, které nesmíte pominout. Ne všechny materiály budou vhodné do rodin s dětmi a domácími zvířaty. V této situaci volte dobře omyvatelný povrch, případně snímatelný potah, který lze snadno vyprat. Vhodnější bude také vybrat hustě tkané čalounění. Materiál by měl být pevný, estetický, příjemný na dotek a pohodlný. Při koupi pečlivě prověřujte kvalitu potahové látky a provedení čalounické práce.

Vybrat tu správnou sedačku může být pro mnohé velký oříšek, ovšem věříme, že najdete tu, která splní všechny vaše představy. Překročí-li vaše vysněná sedačka rodinný rozpočet, půjčka ihned to jistí.

Related Posts

Comments

- Komerční sdělení -